Vážení zákaznici z důvodu dovolené  v době od 26.6.2023 do 10.7.2023 nebudeme moci vyřizovat Vaše objednávky děkujeme za pochopení.

BRETBACH - BIO Chlorella A+, zelený čaj a Mladý ječmen
cap BRETBACHhead_tophead_long


Základní pojmy chlorelly

Řecké slovo chlorella je tvořeno kombinací dvou slov (chloros) a (ella). Slovo chloros v řečtině znamená zelený, a koncovka ella znamená drobounký, takže v překladu můžeme říci zeleninka nebo chcete-li chlorča. Chlorella je společný název pro jednobuněčné sladkovodní řasy. Jejich velikost se pohybuje mezi 2 až 10 µm. To jsou rozměry téměř odpovídající velikosti červené krvinky, proto ji také můžeme nazvat zelená krvinka.chlorella Chlorella jako sladkovodní řasa existovala již před mnoha miliony let a někteří vědci tvrdí, že již existuje na zemi přes 3,5 miliardy let. Existují nezvratné důkazy o tom, že chlorella se před 540 miliony let (v období kambria) oddělila ve vývoji od svého předchůdce. To je velmi dlouhá doba, uvážíme-li, že zeměkoule se tvořila přes 4,6 miliardy let a vznik života (živé organismy) je datován před 4 miliardami let. Před zhruba 2,7 miliard let vznikla eukaryonta – organismy, které mají ve svých buňkách diferencované jádro.

Ta se vyvinula z prokaryont, majících buněčnou charakteristiku, ale bez jádra izolovaného membránou. Po době ledové, před 600 miliony let, začíná život zase vzkvétat. Objevuje se buňka, jež je tak zázračná a ojedinělá, že přežívá do současnosti bez podstatných změn. Zajímavou charakteristickou vlastností chlorelly je také to, že obsahuje poměrně vysoké množství chlorofylů (chlorofyl-α a chlorofyl-β), což je tajemství její smaragdově zelené barvy. Další její pozoruhodnou rostlinnou vlastností je vysoká schopnost fotosyntézy, která jí umožňuje rychlé rozmnožování. To probíhá při dostatečném množství oxidu uhličitého, čisté vody, slunečního světla a minerálů.

studium chlorelly »
Copyright © 2006 PROBACH, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved