Vážení zákaznici z důvodu dovolené  v době od 26.6.2023 do 10.7.2023 nebudeme moci vyřizovat Vaše objednávky děkujeme za pochopení.

BRETBACH - BIO Chlorella A+, zelený čaj a Mladý ječmen
cap BRETBACHhead_tophead_long


Chlorella a hubnutí

Mezi největší problémy současné civilizace, které je potřeba řešit, patří obezita neboli nadváha. Přestože celosvětově narůstá tendence zlepšit pestrost a kvalitu stravy i s ohledem na přírodní zdroje, stoupá, jak ukazují světové studie, množství lidí trpících obezitou a to zejména ve státech bohatých a prosperujících, kde se očekávají lepší životní podmínky a lepší informovanost.

Studie se sice liší, mimo jiné i v tom, jaké jsou příčiny obezity, ale shoda panuje v názoru, že jednou z příčin je narušení metabolismu tuků vedle stresu, výskytu plísní v organismu a špatné životosprávy.

Názor, který bere obezitu, jako následek sklonu lidí k lenosti, není úplně správný, protože komplexní charakteristika obezity není doposud vyjasněná. Proč si organismus ukládá tuky, když je přirozené je zpracovat? Jakou roli přitom hraje kvalita tuků a sport, nebo chcete-li, fyzická aktivita? Studie zabývající se touto problematikou nejsou zdaleka u konce.

Podle našich zdrojů jsme přesvědčeni, že sport může roztáčet organismus a následně zlepšit jeho metabolismus. Zároveň to však může vést k dalšímu poškozování organismu, bereme-li v úvahu, že spalováním tuků se produkuje hodně jedů a volných radikálů, které už tělo řešilo dříve tak, že je ukládalo do tukové tkáně. Také teorie zakládající se na tom, že přijímání tuků může být prostředkem proti stresu, není úplně správná. Je pravda, že tělo si z tuků vyrábí cholesterol, který se projevuje jako antioxidant odbourávající volné radikály, které vznikají v těle během různých aktivit organismu. Avšak v případě, že tělo nemá dostatek živin napomáhajících k odbourávání nadbytečného oxidovaného cholesterolu, se kumuluje v organismu a usazuje v cévách.

Dovolte tedy, abychom zde doporučili komplexní řešení tohoto problému. Zdůrazňujeme však, že je důležité, abyste každý nový postup zkonzultovali se svým lékařem.

Tělo tuky přijaté v potravě zpracuje a jejich přebytku se snaží zbavit, protože netvoří přirozenou součást jeho struktury. Představuje naopak obtíže, různá omezení a zátěže, se kterými se musí vypořádat. K tomu je ale zapotřebí kvalitních živin. Lidé trpící obezitou jedí hodně, protože nejen řeší svůj stres, ale jejich organismus si žádá živiny, které potřebuje k odbourání tuku. Také plísně zde hrají velkou roli. Ke své existenci vyžadují cukr. Lidé však sáhnou po tom horším řešení a dávají přednost chuti před kvalitou. Tím se jejich stav nemůže zlepšit.

Obezita, jak mnoho studií ukazuje, je spojena s nedostatkem bílkovin, vitaminů, minerálů a ostatních mikroživin. Odstranění obezity však vyžaduje také kvalitní metabolismus ke zpracování jedů a odpadů a jejich následné vyloučení z organismu. Obézní člověk však metabolismus většinou nemívá v pořádku.

Chlorella se tady proto jeví jako ideální potrava k doplnění živin (viz Chlorella a zdraví), vyčištění těla od škodlivin (viz Chlorella a její působení na játra a ve střevech), působí antioxidačně díky obsahu některých silných antioxidantů jako např. betakarotenu, zinku, vitaminu C a vitaminu E. Takovýchto antioxidantů bude tělo potřebovat během hubnutí maximální množství. Neexistuje žádná jiná známá potravina, která by mohla nabídnout nejen dodání mikroživin v takové formě, která je tělem velmi dobře zpracovatelná, ale zároveň umí odstraňovat z těla škodliviny. Zelenina může tělu dodat mnohé potřebné látky, ale její nároky na stavitelnost jsou veliké. Doporučujeme jíst co nejpomaleji a rozžvýkávat jídlo co nejdéle. Můžeme též doporučit konzumovat zeleninu lehce povařenou, pokud možno v kašovité formě a to z toho důvodu, že potrava, není-li již v ústech dobře propracovaná, nemůže být dobře strávena a může dojít k hnití jejích nerozrušených částí v trávicím traktu. Neznamená to tedy, že zelenina a chlorella si konkurují. Naopak, mohou se velmi dobře doplňovat.

Co však doporučujeme omezit, nebo nejlépe úplně vynechat jsou tyto potraviny: přepálený rostlinný tuk (vznikající při fritování a smažení), káva a černé a uměle aromatizované a přibarvované čaje, nápoje s obsahem cukru, barviv, příchutí a různých konzervačních látek (čtěte pozorně složení na obalech) a samozřejmě sladkosti všeho druhu obsahující rafinovaný cukr.

Pozor, nevynechávejte ovoce. Cukr v něm obsažený není škodlivý, uvolňuje se pomalu. Ovoce zároveň obsahuje další látky, které se podílejí na jeho zpracování. Navíc obsahuje i vlákninu důležitou k trávení a jiné potřebné látky.

Na závěr bychom mohli zrekapitulovat naše doporučení spojená s hubnutím:

  • obezita je většinou spojena s poruchou metabolismu tuků a přítomností plísní v organismu,
  • ukládání tuků v těle je zapříčiněno nedostatkem živin podílejících se na jejich zpracování,
  • chlorella je ideálním zdrojem živin, které pomohou tělu zpracovat tuky a zároveň tělo čistí,
  • fyzická činnost je důležitá kvůli rozproudění krve a rozběhnutí metabolismu, je třeba ji však přidávat pomalu,
  • hubnutí by nemělo probíhat rychle, ani díky hladovce, je důležité si vybírat kvalitní potraviny,
  • Je nutné dodat mikroživiny, které organismu pomohou vypořádat se s nadváhou,
  • díky chlorelle je možné dosáhnout kvalitního spalování tuků a cukrů bez vzniku jedovatého odpadu.

Copyright © 2006 PROBACH, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved