Vážení zákaznici z důvodu dovolené  v době od 26.6.2023 do 10.7.2023 nebudeme moci vyřizovat Vaše objednávky děkujeme za pochopení.

BRETBACH - BIO Chlorella A+, zelený čaj a Mladý ječmen
cap BRETBACHhead_tophead_long


Užitečné informace spojené s konzumací chlorelly

PRŮBĚH DETOXIKACE: Při začátku konzumace chlorelly byly zaznamenány různé projevy popsané jako „průvodní jevy“. Patří k nim třeba průjem nebo zácpa, závrať, bolest hlavy a mohou se objevit i dočasné vyrážky. Svědčí to o působení chlorelly v organismu, které se projevuje silnou prebiotickou podporou trávicího systému, posílením přátelských bakterií a současným omezením a vyloučením těch škodlivých. Chlorella během své cesty zažívacím traktem na sebe naváže těžké kovy a toxické látky, a tím zajistí jejich vylučovaní přirozenou cestou (stolicí). Tento proces pokračuje a tělo si postupně nachází možnost zbavit se dalších jedů uložených v jiných tkaních a směruje je do střeva. Odtud jsou vylučovány z těla ven pomoci chlorelly. Tak můžeme říci, že průvodní jevy na počátku užívání jsou způsobeny velmi rychlým uvolňováním toxinů z organismu. Jde tedy o nutný důsledek jeho čištění. Na druhou stranu chlorella díky obsahu mikroživin a vitaminů vyživuje orgány trávicího traktu, a tím jim pomáhá v jejich metabolické zátěži při detoxikačních procesech.

Tyto čistící projevy neprobíhají u každého člověka stejně. O alergickou reakci na chlorelu se ale nejedná, neboť ta je (na rozdíl od více buněčné řasy Spirulina) extrémně vzácná. Musíme si tedy uvědomit, že detoxikační projevy souvisí se stavem organismu a jeho metabolismu. Závisí to na mnoha faktorech, z nichž nejdůležitější je stupeň znečištění a poškození metabolismu organismu.

Proto jsme připravili obecné doporučení pro ty, kteří začínají užívat chlorelu a chtějí se vyhnout případnému prudkému počátečnímu nárazu. Doporučujeme, aby začátečníci brali během prvního měsíce 5 tablet denně, pak pokud by se cítili připraveni, můžou zvýšit dávku na doporučenou výrobcem. S ohledem na to, že chlorellou se člověk nemůže předávkovat, jelikož se jedná o potravu a nikoliv o preparát pro suplementaci, je možno po vyčištění organismu podstatně zvednout její dávkování například z důvodu zvýšení přirozeného budování svalové hmoty z bílkovin chlorelly.

« chlorella a tenké a tlusté střevo
Copyright © 2006 PROBACH, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved