Vážení zákaznici z důvodu dovolené  v době od 26.6.2023 do 10.7.2023 nebudeme moci vyřizovat Vaše objednávky děkujeme za pochopení.

BRETBACH - BIO Chlorella A+, zelený čaj a Mladý ječmen
cap BRETBACHhead_tophead_long


Odpovědi na Otázky

1. Co je to spirulina?

Spirulina je mikroskopická cyanobacterie modrozelené barvy. Žije v alkalických teplých brakických vodách. Odrůda, která byla zkoumaná ve více než 30 zemích po celém světě, je Arthrospira platensis. Slovo „spirulina“ pochází z latinského názvu „helix“ což znamená spirála. Takto byla pojmenována již v roce 1927.

2. Je spirulina bezpečná pro lidskou konzumaci?

Už před tisíci lety Mexičané a Afričané spirulinu jedli denně. Spirulina má dlouhou historií bezpečnosti konzumace jako potravina. V současné době je spirulina uznávaná jako potravinářský výrobek ve více než 70 zemích po celém světě. Kromě toho OSN navrhla, aby byla spirulina uznána jako nejoptimálnější potravina pro lidstvo. WHO také označila spirulinu jako bezpečnou potravinu s vynikající výživovou hodnotou zejména pro děti.

3. Proč je spirulina považována za ideální potravinu pro lidstvo?

Spirulina obsahuje vysokou koncentraci živin, větší než ostatní potraviny, z nichž více než 60% jsou bílkoviny. Jsou velmi lehce stravitelné. Z dalších živin můžeme zmínit beta-karoten, vitamin B12, kyselinu listovou, organicky vázané minerály a esenciální mastné kyseliny. Tyto živiny dělají ze spiruliny výrazně odlišnou a jedinečnou potravinu ve srovnání s jinými potravinami.

4. Jak se spirulina liší od jiných výživných přírodních potravin?

Spirulinu nelze porovnávat s žádnými přírodními potravinovými doplňky. Ty mají různé výživové vlastnosti, a některé z nich musí být konzumovány pod dohledem lékaře, nebo v omezeném množství, aby nevyvolaly nežádoucí účinky. Spirulina je ale přirozená potravina, která se dá konzumovat bez ohledu na věk a množství, bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

5. Jak je spirulina užitečná pro lidský organizmus?

Mnozí vědci na celém světě zkoumali neoficiálně a většinou z vlastní iniciativy spirulinu více než 40 let. Dospěli k závěru, že má mnoho zdravotních přínosů pro lidské tělo:

  • Podporuje imunitu a imunitní reakce
  • Posiluje srdce a snižuje hladinu cholesterolu
  • Pomáhá zlepšit trávení
  • Pomáhá s detoxikací organizmu
  • Snižuje riziko rakoviny a zvyšuje antioxidační kapacitu.

6. Může spirulina pomoci snížit hladinu cholesterolu?

Je všeobecně známo, že hladina cholesterolu zvyšuje riziko srdečního infarktu, který je největším problémem zdraví veřejnosti. Snížení cholesterolu je jedním ze způsobů, jak snížit riziko srdečního infarktu. Spirulina je přirozená potravina, která pomáhá při snižování cholesterolu, jak potvrdily mnohé výzkumy. Mimo jiné je to způsobeno tím, že organizmus získá GLA (gama-linolenová kyselina), kterou spirulina obsahuje.

7. Jak spirulina pomáhá sportovcům?

Sportovec potřebuje větší spektrum a množství živin zvláště při tvrdém tréninku. Spirulina obsahuje speciální koncentrované živiny. Užívání spiruliny před tréninkem a soutěžemi povzbudí a posílit svaly. Vzhledem k tomu, že spirulina obsahuje více než 60% bílkovin a aminokyselin, pomáhá tak sportovcům zároveň regulovat hmotnost.

8. Jak je užitečný beta-karoten ve spirulině?

Některé výzkumy ukázaly, že užívání beta-karotenu pomáhá v prevenci rakoviny. Beta-karoten je zdrojem vitaminu A, nacházejícím se ve spirulině, a jeho množství je 20-25 krát vyšší než v mrkvi. Kromě toho beta-karoten může bránit chemickým látkám způsobit chromozomální změny, které přispívají ke vzniku rakoviny. Také posiluje imunitní systém.

9. Může spirulina ovlivnit vypadávání vlasů?

Spirulina je schopna snížit rychlost ztráty vlasů a aktivovat jejich růst. Obsahuje totiž nezbytné mastné kyseliny (někdy nazývané vitamín F), včetně kyseliny linolové a arachidové, které jsou důležité pro výživu vlasů, kůže a nehtů. Právě tyto látky jsou důležité pro zdravé vlasové kořínky, z kterých rostou krásné a silné vlasy.

10. Jak může spirulina pomoci při léčbě anémie?

Spirulina obsahuje vysoké množství bílkovin, chlorofylu, vitamínu B12 a kyseliny listové, a proto je schopná zvýšit množství a účinnost červených krvinek. To vede k větší výměně kyslíku a lepší cirkulaci krve. Spirulina také dodává vynikající výživu pacientům, kterým chybí po delší dobu živiny a vylepšuje jejich zdravotní stav.

« O spirulině | spirulina »
Copyright © 2006 PROBACH, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved